Araç Koltuk Sensörü


AKS Koltuk Sensörü Sisteminin

Tüm donanım ve Yazılım sistemi mühensilerimiz tarafından geliştirilerek Birinci Parti üretimi gerçekleştirip kullanıma hazır hale sunmuştur. Ayrıca ağırlık algılayıcı sensör, otobüs veya Minibüs koltuklarının Sensör oturak kısmı içerisine döşenmektedir.
Böylelikle Koltuk Sensör algılayıcı sensörün işlevi ve uzun süreli kullanımı sadece belirli bir ağırlığın üzerinde bir yük geldiği zaman(70 Gr ve Üzeri) bunu algılayarak oturma ve kalkma esnasında Algılayıcı sensör, hızlı bir şekilde koltuktan aldığı bilgiyi Şöfürün önündeki Ekrana yansıtarak anlık bilgi elde etmektedir.

AKS Koltuk Sensörü

– Koltuk sensörleri kablolu ve kablosuz olmak üzere iki tür aktarım mekanizmasından meydana gelmiştir.
Talep halinde ve yönetmelik kıstasları göz önüne alındığında PED olarak prototipini geliştirdiğimiz Koltuk üstü Suya dayanıklı Sensör algılayıcılar ile hizmet karşılanabilecektir. Böylelikle araç koltuklarına zarar verilmeksizin kolay ve hızlı bir şekilde motaj işlemi yetkili servislerimiz tarafından yapılabilmektedir.

Talep edilmesi halinde geliştirilen Koltuk Sensörleri topladıkları bilgileri Araç firmasının genel merkezine anlık bir şekilde bilgi paylaşımı yapabilmekte olup. Araç içerisinde Yaşanan olumsuz vakalara karşı tedbirler alınmıştır.

Araç içerisine motajı tamamlanan bir araçta koltuk üzerinde kişi kalması durumunda sistemin bize 4 farklı yöntemle bilg aktarımı yapması sağlanmıştır.

Araç Stop halinde kapılar kapatılmaya çalışıldığında Araç üzerindeki Korna mekanizması kullanılarak Şoförün aracı kilitlemesi engellenecektir.
Seyir Halinde koltukların Emniyet kemeri bilgisi şöföre iletilere Yardımcı Personelin dikkat etmesi sağlanmıştır.
Araç içerisinde 24 saatli koltuk hareket bilgisi alınarak firmanın Sanal Sunucularında barındırılacak şekilde yazılım geliştirmesi yapılmış olup Koltuk bilgisi firma ile yaplaşılacaktır.
Koltuk Sensöründen Alınan DOLU / BOŞ bilgisi ile Şoför aracı terk etmesi halinde SMS ile Şoföre araç içerisinde DOLU koltuk bilgisi aktarılacak ve Şoförün bilgilendirilmesi sağlanacak